michay
04/08/2018 13:16:58
Korona wiatrów

 

" K o r o n a  W i a t r ó w "

 

Wiem. Dziwny tytuł. Wytłumaczę moją definicję, dlaczego ?

 

Ostatnie dni, przyniosły nam wiele strat. Jak wiecie lub i nie też jestem muzykiem, wychowałem się na pewnych fudamentach muzycznych, które były dla mnie wzorem, jeśli chodzi o Polskę.

Wieści o śmierci dwóch znakomitościach muzyki Polskiej,na tyle mną wstrząsnęły,że załamały...

Korę( Maanam słucham od dziecka bodajże o 6 roku życia)

Dziś mam 26 lat. To kawał czasu. W tym całym rozpiciu czasowym, miałem zaitresowania muzyczne,które się kłębiły we mnie. Wzorem gitarzysty dle mnie był Marek Jackowski, bardzo zdolny człowiek,który każdą swoją melodyjną kompozycją trafiał do mnie.Powiem tak w skrócie, bo będe o tym pisał jeszcze ... Kora z swoją liryką w połączeniu z Marka melodyjnością stworzyli coś nie tuzinkowego. To się tak mocno uzupełniało jak proton i elektron. 

Bo Maanam był stanem umysłu...

 

Kochany artysta jazzowy i wspaniały trębacz...

Zawsze,gdy miałem ochotę odpocząć po ciężki dniu po pracy  odpalałem sobie Jego płytkę by się nastroić , wyciszyć się. Kolejny muzyk, który  trafiał w sedno. Tomasz Stańko. Kochałem te jego trąbki. <3 Osobowość, tak barwna.

Nikt myślę,że takich sukcesów nie powtórzy jak oni...

Oczywiście wiadomo, trzeba iść z duchem czasu i szukać nowych nurtów, tylko powiem Wam kochani,że to co leci w radiach to jest nic, bezkompromisu. Wielkie nic.

 

Po wracając do "korony wiatru" to artyści są żywiołem,które działają z wielkim rozmachem. Artści to też ( nie zawsze ale na ogół)  duszę cierpiące, zranione czy też  które nie zgadzaja się na obezwładnienie ich czy to politycznie czy to jeszcze w jakimś inny sposób ...

 

przeleje tu cytat :

 

"W życiu trzeba zawsze wolnym być 
Choć nie łatwy jest każdy nowy dzień 
W życiu trzeba zawsze wolnym być "

 

Może napisałem tu nie składnie, lub bez logiki czy też jak jakiś dyslektyk, wybaczcie ale jestem ogromnie poruszony i wzruszony,że kończą nam się żyjące legendy muzyki w Polsce, a zostają same gnioty.

A drugi powód : Kora i Marek Jackowski to są postacie łączece z moimi wspomnieniami  z ich utworami,które są jak korzenie dobrych momentów i ludzi,których już nie ma w śród mnie. Zawsze po przez piosenki czuje się bliżej ich..

 

BRAK KOMENTARZY

Użytkownik michay zezwala na zostawianie komentarzy tylko zalogowanym osobom.

Obserwowani

Zobacz wszystkie 312
emma6
necat
reloed
woob
deadnote
nutkafantazji