tarnobrzeskakm
2 godz. temu
Kutsenits City IV #030

Witajcie. Kolejna notka z serii tych historycznych to prezentacja linii numer "7". Okazuje się, że początkowo linia "7" pełniła funkcję linii podmiejskiej, ponieważ kursowała do Grębowa następującą trasą:

 

TRASA: Dworzec PKS - Mickiewicza - Wyspiańskiego - Kopernika - 11 Listopada - Kazimierza Wielkiego - Warszawska - Sobów - Furmany - Zabrnie - Olendry - Grębów (Rynek) /powrót w kolejności odwrotnej/.

 

Niestety nie znam rozkładu jazdy dla linii "7" na takiej trasie. Podejrzewam jednak, że tłok pasażerski musiał byc naprawdę słaby, skoro linia szybko została usunięta, zaś jej nazewnictwo przejęła inna trasa, bowiem już w roku 1997 linia "7" pełniła funkcję linii pracowniczej do Machowa oraz do Chmielowa do Zakładu Karnego.

 

TRASA: Zwierzyniecka - Dąbrowskiej - Sienkiewicza - Sikorskiego - Wyspiańskiego - Moniuszki - 1 Maja - Dworzec PKS - Nagnajów - Machów - Machów I - Chmielów Zakład Karny.

 

W tamtejszym okresie linia "7" na takiej kursowała jedynie rano od poniedziałku do piątku o godzinie 6:21. Zastanawiam się także, w jaki sposób wracała "siódemka" do Tarnobrzega. Czy w Chmielowie zmieniała się w inną linię, czy też na pusto wracała na Zajezdnię jako tzw.: "Przejazd Techniczny".

 

Pamiętam także, że już w XXI wieku linia "7" zmieniła swój przystanek początkowy na ulicę Słomki (os. Dzików), zaś jej końcówką była miejscowośc Cygany, gdzie "siódemka" zmieniała się w linię "1" i do Tarnobrzega wróciła właśnie jako "jedynka". Ostatecznie linia "7" przestała jeździc od 1 czerwca 2012 roku.

 

Dzięki za uwagę.

Michał "TARNOBRZESKI MKM

 

 

BRAK KOMENTARZY

Zaloguj się, aby komentować.

Obserwowani

Zobacz wszystkie 2
mkstbg
mpkrzeszow