tarnobrzeskakm
35 min. temu
MAN NL283 #007

Witajcie. W ostatnim czasie na terenie Tarnobrzega zmieniła się infrastruktura miejska dotycząca głównie wiat przystankowych, z której korzystają pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej. Zmiana uległa w większej części na lepsze, choc dzisiaj przedstawię przykład na minus. 

 

Dotyczy to przystanku SŁOMKI 03 na osiedlu Podłęże. Tam znajduje się stara, słupkowa wiata przystankowa, która do pewnego momentu posiadała ławkę - [FOTO 1]. Niestety bardzo często na tym przystanku młodzież organizowała sobie nocne alkoholowe schadzki i ogólnie zachowywała się bardzo głośno. Nie pomagały, wzywane przez tamtejszych mieszkańców, liczne interwencje Policji, Straży Miejskiej, czy też obsmarowanie ławeczki smarem. Dlatego na wniosek Przewodniczącego Osiedla Podłęże oraz mieszkańców, ławka została usunięta - [FOTO 2].

 

Na dzień dzisiejszy przystanek SŁOMKI 03 jest jedynie zadaszony z góry blachą, lecz osoby starsze wracające z działek w okresie letnim nie mają już gdzie usiąśc w oczekiwaniu na autobus linii "10".  Do spoczynku wykorzystują  biało - czerwone barierki, które nie są przystosowane do tego celu, zwłaszcza że za nimi znajduje się głęboki rów. 

 

Niestety taki stan rzeczy raczej nie ulegnie zmianie. Nowej wiaty przystankowej w tamtym miejscu nie zobaczymy. Nie można ryzykowac ewentualnego aktu wandalizmu oraz kolejnych nocnych schadzek alkoholowych, nawet zakładając że nie będzie tam żadnej ławeczki. 

 

Dziękuje za uwagę.

Michał "TARNOBRZESKI MKM"

BRAK KOMENTARZY

Zaloguj się, aby komentować.

Obserwowani

Zobacz wszystkie 1
mkstbg