cotidianae
27/10/2020 10:58:41
Urodzinowe spotkanie numer 2


Hejka! Jak co wtorek mam chwilę przerwy między pracą w placówce A jako nauczyciel języka angielskiego, a pracą w placówce B jako wychowawca + nauczyciel więc postanowiłam się do Was odezwać. Dziękuję serdecznie za spływające do mnie od dwóch tygodni urodzinowe życzenia :). Bardzo mi miło widzieć ile życzliwych dusz mam również w świecie on-line.

Zdjęcie pochodzi z kolejnego kameralnego przyjęcia urodzinowego. Tym razem świętowaliśmy w dwie pary i było tak samo wesoło jak dzień wcześniej. Goście wychwalali przygotowane wypieki i przekąski, prezenty okazały się być trafione, Ziomek nie posiadał się ze szczęścia z powodu gości w domu, a ja po raz kolejny doceniłam to, że zawsze mogę polegać na bliskich mi osobach. W dobie nawrotu pandemii wszyscy mogliby przecież uznać, że nie ma sensu mnie odwiedzać, że "kiedyś się nadrobi". Tymczasem kalendarz miałam i mam zapełniony spotkaniami towarzyskimi w małym gronie tak, by nie kusić losu. Systematycznie będę spotykać się z przyjaciółmi w międzyczasie upychając w grafiku inne ważne wydarzenia oraz święta. Jestem otoczona wspaniałymi ludźmi, to potężne szczęście <3.

Poza świętowaniem urodzin życie toczy się u nas po staremu. Mąż niezmiennie pracuje z domu. Bardzo się cieszę bo mogę być spokojna o jego zdrowie. Ja chodzę do pracy i szczerze mówiąc bardzo mnie to cieszy. W zeszłym roku mając grupę 4-5-latków wolałam pracować z domu bo były to jeszcze mniejsze dzieci. W tym roku prowadzę grupę 5-6-latków i szczerze mówiąc wolę przygotowywać ich do szkoły starym, sprawdzonym systemem. Nie wyobrażam sobie robić tego on-line. To nie szkoła gdzie dzieci potrafią brać udział w zajęciach on-line i mieć choćby podstawowy kontakt z nauczycielem. U nauczycieli przedszkola nauka zdalna opiera się o kontakt z rodzicami.

To moje pierwsze dzieciaczki które wyślę do szkoły dlatego tym bardziej zależy mi na tym by były idealnie przygotowane pod każdym względem. Zgromadziłam całą masę pomocy dydaktycznych, które w nauczaniu zdalnym zupełnie się nie sprawdzą. Dzięki podpowiedziom kochanej mamy wiem co jest najważniejsze u pierwszaków by nie zraziły się nauką szkolną i by dobrze odnalazły się w szkolnej rzeczywistości. Wiem czego muszę ich nauczyć i do czego przygotować dlatego od września działamy na całego. Wszystkie sześciolatki oraz część pięciolatków z mojej grupy od września zaczyna szkołę. Te dzieci uczęszczają do przedszkola choć niektóre robią to w kratkę bo przytrafiają im się infekcje, jesienią to norma. Pozostałe pięciolatki z mojej grupy zgodnie z decyzją ich rodziców pracują w domu. Te dzieci mają jeszcze sporo czasu do pójścia do szkoły dlatego uważam, że spokojnie wystarczy im praca z rodzicami. Cieszę się, że w dobie pandemii koronawirusa nie mam przepełnionej dziećmi sali i że wszystko odbywa się sprawnie ;). Jesienna pogoda tak nas rozpieszcza, że niemal codziennie bawimy się na świeżym powietrzu.

Wszystkie dzieci wybierające się do szkoły sprawdziłam już we wrześniu poprzez wykonanie diagnozy gotowości szkolnej. Taka diagnoza sprawdza nie tylko wiedzę dzieci ale również ich umiejętności fizyczne oraz społeczne. Warto pamiętać, że przedszkolak to nie tylko jego wiedza, ale przede wszystkim osobowość i uczucia. Jestem dumna z mojej czteroletniej pracy nad tą grupą. Już we wrześniu niemalże wszystkie dzieci otrzymały wynik wysoki, który jest najwyższym wynikiem w trzystopniowej skali. Takiego wyniku nie udało się uzyskać jedynie jednemu dziecku. Jak na wiosenne i letnie nauczanie online oraz dwa miesiące wakacje dzieciaki poradziły sobie śpiewająco :D. Do kolejnego września daleko, ale to nic. Wszyscy nauczyciele chwalą moją grupę i mówią, że to najlepiej zorganizowana grupa w przedszkolu. Najcenniejsze dla mnie opinie są od tych nauczycieli, którzy zaglądają do nas raz w tygodniu na zajęcia dodatkowe. Takie osoby pracują w każdej grupie więc mają przegląd wszystkich dzieci. Kolejny rok z rzędu słyszę, że moja grupa jest jedną z najlepiej zorganizowanych i skrzydła rosną same :D. Pochwały w miejscu pracy są bardzo ważne, dają mi duży impuls do działania.

Zbieram się do przedszkola na całe trzy godziny pracy ;). Później chwila przerwy i wycisk w szkole tańca, za którą zdążyłam się już stęsknić :P. Uściski dla wszystkich moich sympatyków, dziękuję, że jesteście!


16 KOMENTARZY

Użytkownik cotidianae zezwala na zostawianie komentarzy tylko zalogowanym osobom.

Obserwowani

Zobacz wszystkie 59
marianfoto
szewcowa
abruniowelove
xcrazylemonx
andrew55
papafaraon