tarnobrzeskakm
13/02/2018 19:51:11
MAN NM223 #036

Witajcie. Kontynuuję serię notek z historczynymi informacjami na temat linii komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu. Tym razem będzie to krótka notka, bowiem przedstawię wam cząstkę historii linii "B". Najbardziej popularna linia miejska w Tarnobrzegu do dnia dzisiejszego mało się zmieniała. Jedyną większą reformę przeszła od 1 stycznia 2016r., gdy zmieniono przystanek początkowy, końcowy oraz ogólnie trasa została zmodyfikowana, lecz w dalszym ciągu popularna "beczka" pełni funkcję linii okrężnej.

 

Linia "B" w latach 90 XX wieku kursowała następującą trasą:

 

TRASA: Dworzec PKS - 1 Maja - Moniuszki - Wyspiańskiego - Kopernika - Dworzec PKP - Sienkiewicza - Dąbrowskiej - Zwierzyniecka - Sikorskiego - Sienkiewicza - Mickiewicza - Sokola - 1 Maja - Dworzec PKS.

 

Pamiętam także, że po remontcie Pl. Bartosza Głowackiego (Mickiewicza) linia "B" została przeniesiona na ulicę Piłsudskiego, zaś później odcinek ulic Sikorskiego - Sienkiewicza zastąpiła ulica Wyszyńskiego.

 

Jeśli chodzi o rozkład jazdy, to w roku 1997 linia "B" miała do wykonania 34 kursy w dni robocze od godziny 5:30 do 22:00 w częstotliwości co 30 minut, zaś w dni świąteczne (tu czyt. sobota, niedziela, święta) już 17 kursów w godzinach 6:00 - 22:00 w częstotliwości co 1 godzinę. Jednak z przebiegiem kolejnych lat poniektóre kursy linii "B" stały się mniej opłacalne, przez co zostały wycięte. 

 

Dzięki za uwagę.

Michał "TARNOBRZESKI MKM"

1 KOMENTARZ

Zaloguj się, aby komentować.

Obserwowani

Zobacz wszystkie 1
mkstbg